O wyprawie   Załoga   Podziękowania   Aktualności   Czasoprzestrzeń   PENETRATOR

Mirek


Mirosław Pasoń - współtwórca Penetratora, razem z Grzegorzem Rutkowskim tworzy sportowy trzon Klubu. Uczestniczył i zwyciężał w wielu przeprawowych rajdach samochodów terenowych, takich jak "Pomerania" czy "Mazurskie Wertepy" (tym samochodem). Kilkukrotnie zdobywał puchary fair-play, zajmując jednocześnie miejsce na podium. Organizował wyprawy na Ukrainę oraz transport darów Gruzja 2001, za który otrzymał medal od Polonii gruzińskiej. Brał udział w organizacji rajdu "Kozackie Wertepy", rozgrywanego w Gorganach i Czarnohorze. Posiada GAZa 69, którym często podróżuje po Polsce i okolicach.

Przemek Przemysław Maciążek - od lat podróżuje po Rosji, w 2000 roku brał udział w pierwszej klubowej wyprawie do Władywostoku. Organizator dwuletniego projektu BIELUGA Expedition, w 2004 roku dotarł Gazem 69 nad Morze Kaspijskie. Autor hasła "off-road" w Wielkiej encyklopedii PWN, współtwórca Klubu Penetrator. Podczas tegorocznej wyprawy zamierza przyjrzeć się bliżej Uralowi i poświęcić więcej czasu na kontakt z Rosjanami.
Gazior

Kontakt: 0 602 660 660

GAZ 69 - weteran wypraw off-road. W 2001 roku dotarł na Przełęcz Legionów w ukraińskich Karpatach. W kolejnych latach (2002, 2003) mozolnie pokonywał Gorgany i Czarnohorę, wytyczając z pękniętym tłokiem trasy I i ,II Kozackich Wertepów. Rok 2004 to piękna podróż - Krym, Kaukaz i Kałmucja (rekonesans przed BIELUGA Expedition). Po tej wyprawie stał przez kilka lat pod chmurką w okolicach Uniwersytetu Warszawskiego, sporadycznie wyjeżdżając w Bieszczady lub na podwarszawski poligon. Mało kto, łącznie z właścicielem, wierzył w to, że jeszcze kiedyś pojedzie dalej. Sflaczałe opony, kłęby dymu z utopionego silnika, odpadająca płatami farba... Jednak w 2008 znalazł się nowy silnik, zaangażowana ekipa i latem 2009 roku odmłodzony gazior rusza w swoją kolejną podróż - tym razem do Rumunii. W tym roku kończy 40 lat, miejmy nadzieję, że dobrze zniesie wyprawę do Władywostoku.
SPONSORZY
(c) Penetrator, 2010
Recykl BFG Lincoln electric HP Signal iduna Ajinomoto Asmet Webartis Dobrywarsztat Rulang