Cel wyprawy   Sponsorzy   Gruzińskie Centrum Edukacyjne   Aktualności

Gruzja
Gruzja jest krajem do którego dociera niewielka część polskiej pomocy humanitarnej. Konflikty w Abchazji, Osetii i Czeczenii wykluczają bezpieczne dotarcie drogą północną, natomiast brak znajomości realiów transportu morskiego zniechęca większość organizacji do pokonania Morza Czarnego statkiem. Oczywiście można wybrać podróż atrakcyjnym południowym wybrzeżem, lecz wiąże się to z pokonaniem pięciu różnych obszarów celnych, a co za tym idzie dużymi kosztami...

Cel wyprawy
Trudna sytuacja Polonii gruzińskiej skłoniła Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie" do uruchomienia programu wspierania Polaków na Kaukazie (Gruzja, Armenia, Azerbejdżan). Od kilku lat podejmowane są inicjatywy mające na celu poprawę zdrowia, wykształcenia i warunków życia naszych rodaków. Jedną z takich inicjatyw był pomysł przekazania darów zebranych przez ZHR, na rzecz Centrum Edukacyjnego w którym uczy się i mieszka kilkadziesiąt polskich dzieci. Zarząd Fundacji zlecił zorganizowanie transportu Klubowi "Penetrator". Tegoroczny, dwutygodniowy wyjazd "Gruzja 2001" ma charakter pilotażowy, a zdobyte informacje pozwolą na zorganizowanie konwoju samochodów ciężarowych.Wyprawa "Gruzja 2001" zakończyła się pełnym sukcesem 9 października 2001 roku.
Aktywne pola poniżej kryją ponad sto zdjęć z Ukrainy, Gruzji i Turcji.

TRASA:
Warszawa-Odessa
Odessa-Poti
Poti-Tbilisi
Tbilisi-Wardzia
Wardzia-Wale
Wale-Istambuł
Istambuł-Bukareszt-Lwów-Warszawa


Polecamy też samochody terenowe na Kaukazie, czyli BIELUGA Expedition 2005,06 - wyprawa 4x4 organizowana pod patronatem Klubu Penetrator. Celem BIELUGA Expedition 2006 była Gruzja!  
Gruzja 2001 (c) Penetrator, 2001