"BFGoodrich współpracuje z PENETRATOREM"

Firma Michelin Polska S.A., producent opon terenowych BFGoodrich, podpisała umowę z Warszawskim Klubem Turystyki Samochodowej PENETRATOR, dotyczącą współpracy w zakresie wypraw i rajdów samochodów terenowych. Umowa jest konsekwencją niemal dwuletniej owocnej współpracy w ramach projektu BIELUGA Expedition 2005/2006. Już wkrótce na trasy polskich rajdów przeprawowych wyruszy zespół PENETRATORa w barwach BFGoodrich. Jest to załoga, która wielokrotnie stawała na podium w grupie Adventure rajdów przeprawowych, takich jak Pomerania czy Mazurskie Wertepy, zdobywając jednocześnie puchary Fair Play.

"Nawiązana współpraca pozwoli zorganizować kolejne ciekawe wyprawy, jest też potwierdzeniem wkładu, jaki PENETRATOR od wielu lat wnosi w rozwój polskiego środowiska wyprawowego. Podczas organizacji wyprawy BIELUGA Expedition mobilne biuro prasowe przejechało na oponach BFGoodrich 25.000 km po drogach i bezdrożach Eurazji, ani razu nie korzystając z koła zapasowego - to dla nas wystarczająca rekomendacja na przyszłość." powiedział Rafał Sobiecki, Prezes Zarządu Klubu.

BFGoodrich to marka opon odnosząca szczególne sukcesy w rajdach terenowych i sześciokrotny triumfator legendarnego Rajdu Dakar Rally, począwszy od jej debiutu w 1999 roku. Od zawsze podejmuje liczne wyzwania w dziedzinie technologii, ale również w sportach motorowych. BFGoodrich angażuje się i zaznacza swój wkład w rajdach motorowych na torach i bezdrożach całego świata.

PENETRATOR jest stowarzyszeniem mającym na celu popularyzowanie przedsięwzięć o charakterze turystycznym, społecznym i sportowym, w oparciu o pojazdy przystosowane do działań w ciężkich warunkach drogowych. Od 1997 roku organizuje transporty humanitarne, wyprawy i ekspedycje; startuje w rajdach samochodów terenowych. Z inicjatywy Klubu powstało hasło "off road" w Wielkiej Encyklopedii PWN. Działalność Klubu wspierają instytucje państwowe, organizacje pozarządowe oraz prywatne przedsiębiorstwa i instytucje finansowe. Gwarancją rzetelności Stowarzyszenia są listy intencyjne i referencje otrzymane z Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz senackiej Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie". W 2001 r. członkowie Klubu otrzymali medal od Polonii gruzińskiej.

MICHELIN jest liderem światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności - są to opony do samolotów, samochodów, rowerów, sprzętu budowlanego i rolniczego, samochodów ciężarowych, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, zatrudnia 129 tysięcy ludzi i ma 74 zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach. (http://www.michelin.pl/)


historia | aktualnosci | o nas | ekspedycja