W 1994 roku ze środowiska warszawskich harcerzy wyłoniła się grupa przyjaciół zafascynowanych samochodami terenowymi. Powstał nieformalny Klub, którego działalność zaczęła rozwijać się w trzech głównych kierunkach: turystyki, sportu i projektów społecznych.
Dzięki takiemu podziałowi każdy mógł w pełni wykorzystać swój zapał i umiejętności. W ciągu ostatnich lat Penetrator zorganizował serię rajdów o charakterze turystycznym, wiele krajowych wyjazdów i zagranicznych wypraw oraz szereg projektów społecznych wykorzystujących pojazdy terenowe.
Założyciele Klubu mają w swoim dorobku wyprawy samochodowe i motocyklowe do Wielkiej Brytanii, Afganistanu, Rosji Zachodniej, Mongolii, Kałmucji, nad Morze Japońskie, dookoła Morza Czarnego.
Regularnie bierzemy udział w zawodach sportowych, czego ukoronowaniem były zwycięstwa w rajdach samochodów terenowych "Pomerania" i "Mazurskie Wertepy".
Oprócz turystyki i rekreacji rozwijamy też działalność społeczną, co roku uczestniczymy w Harcerskiej Akcji Letniej, pomagając w zorganizowaniu wypoczynku dla najmłodszych harcerzy.
W 1997 roku jako jedni z pierwszych włączyliśmy się do akcji pomocy ofiarom powodzi we Wrocławiu i Oleśnicy, wspierając konwój Kancelarii Prezydenta RP.
W roku 2000 przeprowadziliśmy Ekspedycję "Dzwony dla Władywostoku", mającą na celu przetransportowanie do Władywostoku czterech dzwonów kościelnych, poświęconych przez Papieża Jana Pawła II. Wyprawę współfinansowała senacka Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie".
Rok 2001 był wyjątkowo pracowity: zorganizowaliśmy transporty z darami na Krym i do Gruzji oraz wyjazdy turystyczne na Litwę i do Szwecji. W Niemczech, w owianym legendą rajdzie Berlin - Wrocław, wystartował jeden z klubowych pilotów.
Lata 2002 i 2003 poświęciliśmy eksploracji Ukrainy: szereg wypraw klubowych oraz współorganizowanie "Kozackich Wertepów", dało solidne podstawy do realizacji kolejnych ciekawych przedsięwzięć. 2002/3 to również dwie kolejne edycje Kalendarza Off-road, wydawanego we współpracy z innymi środowiskami polskiego off-roadu.
W roku 2003, w ramach projektu edukacyjnego poświęconego popularyzacji turystyki samochodowej, opracowaliśmy hasło "off-road", zamieszczone następnie w Wielkiej encyklopedii PWN. Rok 2004 to dwie wspaniałe wyprawy: motocyklowa do Mongolii i samochodowa do Kałmucji oraz górskie rajdy na Ukrainie i w Rumunii. Powstaje też trzecia z kolei edycja Kalendarza Off-road.
Rok 2005 to I część BIELUGA Expedition - zorganizowanej na bazie klubowych doświadczeń wyprawy, w której wzięli udział uczestnicy wywodzący się spośród doświadczonych polskich załóg wyprawowych. Magazyn Off-road PL uznał BIELUGę za "jedną z najciekawszych polskich imprez wyprawowych 2005 roku". Powstaje też kolejna edycja Kalendarza Off-road, zawierającego zdjęcia z rajdów i wypraw.
Rok 2006 to kolejna część BIELUGA Expedition, tym razem obejmująca górskie obszary Gruzji i Turcji. Równolegle sukcesem kończy się klubowa wyprawa samochodowa bezdrożami Mołdawii i Krymu. W tym roku nawiązana zostaje współpraca z Polską Organizacją Turystyczną, dla której Penetrator organizuje na terenie Mazowsza kilkudniowy off-roadowy tour dziennikarzy francuskiego Auto Verte.
I wreszcie rok 2007 i 10-lecie Penetratora! Członkowie Klubu wyjeżdżają na objazd Rumunii i dokładnie penetrują górskie drogi wysokich Karpat. We wrześniu Piknik Klubowy z okazji 10-lecia Penetratora, zorganizowany w okolicach podwarszawskiej Twierdzy Modlin.
Rok 2007:
Rok 2006:
Rok 2005:
Rok 2004:
Rok 2003:
Rok 2002:
Rok 2001:
Rok 2000:
Rok 1998:
Rok 1997:
- Pomoc powodzianom we Wrocławiu
- Sobieszewo 1997