"Historyczne samochody we Włocławku"

W dniu 15 sierpnia 2006 roku, jedna załóg "Penetratora" uczestniczyła na Włocławskich Bulwarach w finale Międzynarodowego Rajdu Samochodów Historycznych.


"Utrzymanie takich samochodów jak te prezentowane na bulwarach, wymaga poświęcenia wiele czasu oraz nakładów finansowych. Warto zauważyć, że zabytkowe pojazdy przyjechały do Włocławka o własnych siłach. Jazda takimi "cackami" sprawia bowiem wiele przyjemności ich użytkownikom tym bardziej, że samochody najlepiej prezentują się na drodze. Podczas rajdu, który potrwa do 19 sierpnia przewidziano szereg atrakcji dla uczestników jak również dla widzów. Wśród nich znajdą się oczywiście przejazdy przez miasto, próby sprawnościowe, pokazy oraz konkursy elegancji.

Wśród pojazdów znajdziemy m.in.: Dodge-a 140 (1928r.), DKW F8(1940r.), do ciekawostek można zaliczyć również Willys-a (1944r.), Citroena BL11 (1950r.) czy Warszawę (1957r.). Bardzo ciekawym eksponatem jest Lincoln Continental Mark4 z grudnia 1975 r. Jak twierdzi właściciel samochodu Pan Stanisław z Bydgoszczy, samochód jest z limitowanej edycji, bowiem wyprodukowano ich zaledwie 1000 egzemplarzy. Lincoln Pana Stanisława jest jedynym takim samochodem w tej wersji w Polsce."

źródło: www.q4.pl

historia | aktualnosci | o nas | ekspedycja